Boards & Committees // 2016-2018

State Council

H Albert Sims Jr
Jerry D Madden
Stuart A Jacobs
C Edwin Allen Jr
Christopher D Sustar
Vincent D L Collins
Neal P Nolan
Robert D Wells
J Marcus Campbell
Larry D Flippo
Bruce C Fox
Mark Leonhardt

Youth & Discipleship

Traywick L Brown
Jamie B Barfield
Gordon H Hager
Terry Wilkerson
David E. Trey Thompson III
Chadrick Jordan
A Russell Brown
C Daniel Allen
Tricia Lynn N Mayer

Church Ministries

Milton K Stubblefield
Donald Childers
Willie V Sutton Jr
B Doyle Roberts
Joseph P Grice
J Mark Daniel
J Edward Brewer

Women’s Ministries

Sylvia Roberts
Christle Collins
Jackie Sims
Jessica Nolan
Cindy Daniel
Barbara Wilks
Diana Jacobs
 

Home for Children

Richard E. Porterfield
L. Tommy Harvey Jr.
W. Bradford Lewis
A. Russell Miles
Larry Nivens
T. David Sustar
Curtis D. Terry

State Board of Trustees

Joseph S. Hood
W. Roy Burroughs
William F. Waters
Richard Porterfield
Robert Wynn
Vernon LeBuhn
C. Parnell Coward
Charlie Driggers
Lee W. Black

Ministerial Development

W. Bryan Bellotte
Jonathan W. Hodges
James R. Hughes
John H. Petty III

Laymen’s Board

Wayne Derrick
David Bagwell
Wayne Huskamp
Carolyn Heuer
Steve Hill
Alan Kawkami
Ken Rochester

Girls Ministries Committee

Darlene Coston
Kelsey Daniel
Christy Killman
Shelley Rogers
Janice Vaughn
Jessica Bowers

Mauldin Campground

Neal P. Nolan
Larry D. Flippo
Mark Leonhardt
Ernest E. Sessions
Danny A. Murray
J. Roy Thacker

Eastern Properties

Stuart Jacobs
Neal Nolan
Vince Collins

Western Properties

Robert Wells
Larry Flippo
Mark Leonhardt

World Missions

Mark Leonhardt
Michael P. Coward
Mark C. Crumpton
Steve A. Knight
Chad Albertson
C. Tim McConnell
Chuck Duncan, Missions Representative

Music Committee

Bob McCuen, Coordinator
Angela Murphy
Erik Buxton
Tyrus Goodwin
Billy Jump
Donnie Radney
Simeon Sloan
Becky Starling
Kay Woods

Ministerial Screening

Norman Black
Josh D Childers
Dale R Dyar

Exhorter Examining Board

R Allan Black
Kenneth C Murphy
Eduardo Nieves

Ordained Minister Examining Board

C. Michael Carr
Edward A Hardee
Charles M Houston

Ordained Bishop
Examining Board

Terry L Sherfield
N Scott Shirley
John C Smith Jr

Lee Alumni

Kenneth R McDonald 
John B. Harbin
Patricia Matthewson
Russell McDonald
Joey E. Nelms Jr.
Jonathan Phillips
C. Allen Smith
L. Keith Vaughn
Benjamin F. Williams Jr.

Retired Ministers
Fellowship

Donald E Hawkins
Burch H Kelly
Marvin J Lee
Vernon LeBuhn
Joel Smith
John W Strickland